Firma PERI bola založená v roku 1969 pánom Arturom Schwörerom. Meno spoločnosti bolo vytvorené z gréckej predpony “peri” (slovensky: dookola). O štyridsať rokov neskôr je rodinou riadená spoločnosť na prvom mieste z 50 spoločností v Bavorsku. Počas ďalších pár rokov spoločnosť dosiahla nadpriemerný rast v počte zamestnancov a obrate.

S obratom 825 miliónov € v roku 2010 je spoločnosť PERI so sídlom vo Weissenhorne v Nemecku najväčším výrobcom a dodávateľom systémov debnenia a lešenia na svete a zároveň je skúseným partnerom stavebným firmám. A rastieme ďalej: vďaka neustálej expanzii výrobných kapacít vo výrobnom centre vo Weissenhorne, PERI pamätá na budúcnosť.

Veľké, celosvetovo kombinovateľné diely vyrábané pre potrebu celého sveta vedú vďaka vysokému stupňu automatizácie k nízkym výrobným nákladom a k spoľahlivej kvalite. So svojimi 5500 zamestnancami, 48 pobočkami a 100 efektívne fungujúcimi logistickými centrami, spoločnosť PERI slúži svojim zákazníkom inovačným systémovým zariadením a širokým spektrom služieb na realizáciu stavebných projektov so snahou o najhospodárnejší výsledok.

Široká škála vybavenia a systémov ponúka perfektné riešenia pre každý stavebný prvok: debniace nosníky, stenové rámové debnenie, stĺpové debnenia, stropné debnenia, prekladané debnenia, pracovné lávky, samošplhavé debnenie, podperné systémy, stropné stojky, stabilizátory, preglejka, oporné debnenie pre jednostranné debnenie ako aj kotviaci systém. Škála ponúkaných služieb spoločnosťou PERI ide až za hranice výroby a predaja produktov a prenájmu. Aby sme mohli poskytnúť najhospodárnejšie možné riešenie, viac než 850 PERI inžinierov po celom svete – ktorí sú blízko k zákazníkovi a sú oboznámení s ich požiadavkami – vypracujú individuálne riešenie problému. Navyše spoločnosť PERI ponúka zrozumiteľné služby ohľadom debniacej a lešenárskej technológie, perfektne ušité podľa potrieb stavebného priemyslu : Servis prenajímaných dielov, čistenie a opravy, montáž debnenia, semináre a školenia v PERI školiacom centre a prehliadky priamo na stavenisku, až k vývoju vlastného softvéru pre návrh debnenia a lešenia.